Warszawa

Czym wyróżniają się synbiotyki dla dzieci?

Czym wyróżniają się synbiotyki dla dzieci?

Sprawdź, czym różnią się od synbiotyków dla dorosłych oraz jaki synbiotyk dla dziecka najlepiej wybrać.

 

Synbiotyki to połączenie prebiotyków oraz probiotyków, które jeszcze lepiej wspierają równowagę mikrobiomu i ogólna kondycję organizmu. Te przeznaczone dla dzieci powinny mieć przede wszystkim bezpieczny skład i być podawane w określonych sytuacjach.

 

Synbiotyk dla dzieci - dlaczego warto?

 

Synbiotyki łączą w sobie żywe kultury bakterii (probiotyki) z prebiotykami, które służą jako pokarm dla tych pożytecznych mikroorganizmów. Taki duet ma na celu nie tylko dostarczenie korzystnych bakterii do układu pokarmowego, ale także stworzenie optymalnych warunków dla ich wzrostu i funkcjonowania. Dla dzieci, których mikrobiom jest jeszcze w fazie kształtowania się, synbiotyki mogą mieć szczególnie korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia.

 

Synbiotyki dla dzieci - kiedy podawać?

 

Mikrobiom jelitowy ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego rozwoju systemu odpornościowego dziecka, a także wpływa na trawienie i nawet nastrój. Regularne stosowanie synbiotyków pomaga wspierać mikrobiom i utrzymać go w dobrej formie. Synbiotyki dla dzieci warto także wprowadzić do diety dziecka:

- Jako wsparcie kształtującego się mikrobiomu

 

Mikrobiom dziecka rozwija się intensywnie przez pierwsze trzy lata jego życia. W tym okresie warto wspierać go, podając dziecku synbiotyki.

 

- W sezonie infekcyjnym

Warto wspierać mikrobiom dzieci w okresie zwiększonej zachorowalności na infekcje wirusowe.

 

- Po chorobach
Synbiotyki pomagają w odbudowie mikrobiomu po infekcjach, również bakteryjnych.

 

- W trakcie i po antybiotykoterapii

Antybiotyki silnie wyniszczają mikrobiom, dlatego w trakcie ich przyjmowaniu oraz tuż po, warto przyjmować synbiotyki.

 

- Po zatruciach pokarmowych czy biegunkach

Dla lepszego wsparcia i odbudowy mikrobiomu w tym okresie.

 

Jakie synbiotyki dla dziecka wybrać?

 

Przy wyborze synbiotyku dla dziecka należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów:

 

1. Synbiotyk dla dziecka z bezpiecznym składem
Synbiotyk dla dziecka powinien zawierać dobrze przebadane szczepy bakterii probiotycznych, takie jak Lactobacillus rhamnosus GG. Jest on całkowicie bezpieczny dla najmłodszych. Dodatkowo dobrze, aby synbiotyki dla dzieci zawierały bezpieczne prebiotyki, takie jak fruktooligosacharydy. Takie suplementy możesz bezpiecznie podawać dziecku już po ukończeniu przez nie pierwszego miesiąca życia.

 

2. W wygodnej formie

Aby dzieci chętnie przyjmowały synbiotyki, wybieraj synbiotyki dla dzieci w wygodnej formie. U najmłodszych sprawdzi się forma kropli. W przypadku starszych dzieci możemy sięgnąć po nowe formy np. czekoladki. Dobrze, aby nie trzeba ich było przechowywać w lodówce, zwłaszcza, jeśli chcesz zabrać je na wyjazd.

 

3. Dobrze przebadane

Wybierz bezpieczny synbiotyk dla dziecka, sprawdzonego producenta, który jest dobrze przebadany, a jego bezpieczeństwo oraz skuteczność potwierdzone badaniami.

 

Synbiotyki są dobrze tolerowane przez dzieci, co czyni je bezpiecznym uzupełnieniem diety. Ważne jest jednak, aby wybierać produkty wysokiej jakości, przeznaczone specjalnie dla dzieci, z uwzględnieniem ich wieku i potrzeb zdrowotnych.

 

 

Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć